San Zeno di Montagna - Lago di Garda - Consultour

San Zeno di Montagna

mapka
San Zeno di Montagna se nachází na jihozápadním svahu hory Baldo (2238m), v nadmořské výšce asi 600m. Díky tomu San Zeno nabízí úchvatné výhledy na jezero a pobřežní městečka a je nazýváno „balkónem Lago di Garda“. Lago di Garda je odsud vzdáleno asi 10km - serpentinovou silnicí. Rozmanitost zdejší vegetace ale také klimatu u Monte Balda je patrná již podél cest od jezera, kde najdete duby vedle olivovníků. Právě olivové háje lákají k romantickým procházkám. Tato lokalita je ideální hlavně pro ty, kteří se chtějí vyhnout davům ve znamých letoviscích. I přesto, že je to velmi klidná a turisty nezahlcená vesnice, najdete zde spoustu hotelů a prvotřídních restaurací se znatelně přívětivějšími cenami. Je to ideální výchozí bod pro výlety do hor.

Pláže: vzhledem k poloze vesnice, zde žádné pláže nenajdeme, ale nejbližší často doporučovaná pláž je Spiaggia San Faustino u Torri del Benaco nebo oblázková Lido Brancolino nedaleko městečka Garda.

Místní akce: tradiční italské trhy každé Pondělí od 8.00 do 13.00, Festa delle Castagne - kaštanové slavnosti v Říjnu, Fiera di San Michele – trhy svatého Michaela s mistními pochoutkami.

Památky ve městě: Ca Montagna - rezidence rodiny Montagna ze 14. století, náměstí Piazza Alessandro Schena, kostel Chiesa di San Zeno, středověké studny, Jungle Adventure Park (lanová dráha nabízející 5 tras různé obtížnosti pro děti již od 3 let i dospělé. Cena za vstupné se pohybuje od 8€ do 34€ v závislosti na výběru trasy nebo jejich kombinaci více informací na http://www.jungleadventurepark.com/DettAzienda1.aspx?ID=84),

Výlety do okolí: z nedaleké Prady vede málo známá lanovka do Costabelly (Monte Baldo) – ta je ale již 5 let mimo provoz a dokončení její rekonstrukce (mělo být v roce 2019) zatím nebylo potvrzeno), Santuario Madonna della Corona (20km, svatyně z 13. století, jakoby zavěšená na skále ve výšce 774 m.n.m.,), Zábavní park Gardaland (28km, jsou zde horské dráhy různé náročnosti, tématická vystoupení a součástí parku je také mořský svět Gardaland Sea Life aquarium za 5€. Vstupné do samotného parku je za 1 den – cca 38€ / dospělá osoba a 3cca 3€/ snížený vstup (děti do 10 let, starší 60 let a hendikepovaní) a za 2 dny (po sobě jdoucí) - cca 54€/ dospělá osoba a cca 48€/ snížený vstup; Děti do výšky 1 metru a lidé s handikepem vyžadující doprovod – zdarma), Verona (40km)

Gastronomie: typické produkty pro tuto vesničku jsou především kaštany. Dále pak med, mléko a sýry, salám a olivový olej a další produkty připravované z oleje. Pokud chcete zažít pravý gastronomický zážitek a ochutnat místní kuchyni, vyzkoušejte například místní restauraci Taverna Kus.

Sport: Plachtění, vodní lyžování, kanoe, turistika, cyklistika, in-line bruslení, horolezectví

Vzdálenost z Dolního Dvořiště: 621 km
Vzdálenost z Mikulova: 814 km
Hotel Jolanda *** - San Zeno di Montaga
  • Slevy na děti
  • V centru
od 20.07.2024 - 4,5,6,8 dní
strava: polopenze ubytování: hotel *** doprava: vlastní
od 4 400 Kč

Hotel se nachází v panoramatické oblasti blízko centra San Zeno di Montagna a je vystaven na místě historického kláštera. K jezeru je to příjemnou pěší cestou na čerstvém vzduchu plnou krásných výhledů…