Torbole - Lago di Garda - Consultour

Torbole

mapka
Město se nachází v severním zálivu gardského jezera nadohled hory Monte Baldo v provincii Trento. Nadále si zachovává ráz typické rybářské vesničky. Domky obklopují malebný přístav, odrážející se na hladině jezera. Pravidelný neměnný vítr a zákaz motorových člunů a kitesurfu činí z tohoto městečka oblíbený ráj surfařů a plachetnic. Díky tomu se město stalo mezinárodním jachtařským a surfovým centrem. Torbole je oblíbené také mezi umělci, a to hlavně díky J.W. Goethe. Torbole je plné kaváren, pizzerií, restaurací, cukráren, ale také půjčoven kol, skútrů a prodejen sportovních doplňků.
 • kamínková Al Cor beach idealní i pro rodiny s dětmi nebo Lido blu, která je ideální pro aktivní lidi vzhledem k ideálním podmínkám pro windsurfing a volejbalové hriště
 • místní akce: tradiční italské trhy každé úterý nedaleko přístavu (8.00 – 15.00), závody plachetnic, cyklistický závod, vánoční běžecký závod, Torbole Festival brokolice nebo festival hudby.
 • památky ve městě: malebný přístav, Cassetta del Dazio (malá celnice z dob Rakouska-Uherska postavena v 18. století a v provozu až do 1919. Dodnes zůstává připomínkou, že zde kdysi procházela Rakousko-Italská hranice a bylo to jediné místo odkud se dalo přes vodu dostat z jedné země do druhé), Casa Breust (místo setkávání umělců po 2. světové válce), kostel sv. Andrea s krásným výhledem na celé město, Piazza Goethe s bustou, dekorativní fontánou a pamětní deskou připomínajícího tohoto slavného spisovatele, Pevnost Nago (1,8km), Zřícenina hradu Penede (2km), Ledovcové prolákliny Marmitte dei Giganti (2km) (vede sem jak panoramatická pěší stezka, tak panoramatická silnice – Strada Statale 240), Vyhlídka Belvedere (2km)
 • výlety do okolí: Riva del Garda (pobřežní promenádou 4km), vodopády Varone ( km, jsou tvořeny podzemními prameny od jezera Tanno. Část dokonce padá do 100m hluboké propasti. Vodopád můžete obdivovat z chodníků ve skále nebo z horní jeskyně do níž se dostanete 15m dlouhým tunelem. Je to úžásná podívaná, která byla návštěvníkům zpřístupněna, již v roce 1874 a její krásu obdivoval císař František Josef nebo Franz Kafka. Doporučujeme přibalit pláštěnku – možno zakoupit na místě a teplejší oblečení. Vstupné pro jednotlivce: cca 6€; rodinné vstupné 2 dospělí + 2 děti: cca 22€ nebo rodinné vstupné 2 dospělí + 3 děti: cca 26€), Přírodní park hory Monte Baldo nazýván “Zahradou Evropy“ (20km), Monte Baldo (15km, možnost moderní rotační lanovky začínající v Malcesine – vystoupit lze na půl cesty v S. Michele převýšení Malcesine – Baldo je 1700m)
Typ jízdenky Cena jízdenky Pro koho je určena
Linka Malcesine –San Michele – Monte Baldo (všechny jízdenky jsou zpáteční, kromě jízdenky pro kolo)
Dospělí (Normal ticket) 22€ Dospělí (18 - 64 let)
Snížená (Reduced-price ticket) 15€ Senioři (65+ let); studenti (14 - 18 let)
Dětská (Junior ticket) 10€ Děti (do 14 let)
Dětská Zdarma Děti do 120cm
Pes/kočárek (Dog&Pushchair) 6€ Psi musí mít náhubek a vodítko; pouze jeden kočárek do kabiny
Horské kolo (Montain bike ticket) 25€ JEDNOSMĚRNÁ
Linka Malcesine – San Michele (všechny jízdenky jsou zpáteční)
Dospělí (Normal ticket) 10€ Dospělí (18 - 64 let)
Snížená (Reduced-price ticket) 8€ Senioři (65+ let); studenti (14 - 18 let)
 • zmrzlina a vše s místní brokolicí nazývanou „dcera větru“. Skvělými restauracemi s místními specialitami jsou Ristorante la Terrazza nebo Aqua Ristorante.
 • horská cyklistika, horolezectví, windsurfing, plachtění, in-line bruslení, rybolov nebo horská a pěší turistika – krásná literární procházka dlouhá 2,4km vede údolím Santa Lucia směrem na nedalekou vesničku Nago až ke zřícenině hradu Penede a sleduje stopy J.W. Goetha. Stezka začíná v Piazza Gazzoletti, Nago a končí ve Via Matteotti, Torbole. Je to lehká trasa vhodná i pro kočárky či invalidní vozíky. Po cestě jsou rozmístěny cedule s citacemi z Goetheho díla Italská cesta.
 • další doporučovaná stezka je Busatte – Tempesta. Začátek je z parkoviště v Busatte (3km z centra), vede přes horské hřebeny až do vesničky Tempesta a nabízí nádherné výhledy na gardské panorama. Je dlouhá asi 5km a nachází se tu 387 schodů železné konstrukce. Nicméně je to snadná stezka vhodná i pro rodiny s dětmi. Zpět do Busatte se můžete svést autobusem.

Vzdálenost z Dolního Dvořiště: 582 km
Vzdálenost z Mikulova: 774 km
Rezidence Lucia - Torbole
od 29.06.2024 - 5,6,8 dní
strava: vlastní ubytování: rezidence doprava: vlastní
od 12 500 Kč

Rezidence se nachází u hlavní třídy v Torbole. Obchody jsou v blízkém okolí, stejně tak i restaurace, bary a půjčovny kol. Tato rezidence je vhodná pro rodiny s dětmi. Vybavení a služby: soukromá zahrada…

Rezidence Marco - Torbole sul Garda
od 29.06.2024 - 5,6,8 dní
strava: vlastní ubytování: rezidence doprava: vlastní
od 9 600 Kč

Residence Marco se nachází v klidné zóně cca 100 m od centra města Torbole. Obchody a restaurace se nacházejí v blízkosti, od pláže je vzdálena 100 m. Vybavení a služby: parkoviště, výtah, zahrada s bazénem,…

Hotel Club La Vela *** - Nago Torbole
 • Slevy na děti
od 29.06.2024 - 4,5,6,8 dní
strava: snídaně ubytování: hotel *** doprava: vlastní
od 3 600 Kč

Hotel se nachází v centru městečka Torbole a cca 250 m od jezera. Je vhodný zejména pro rodinnou dovolenou plnou pohody a relaxace. Vybavení a služby: recepce, bar, restaurace, venkovní bazén, dětský bazén,…

Video:
torbole garda 943087 960 720  kopie torbole 3583592 960 720  kopie torbole italy 1519326 960 720  kopie