Brenzone - Lago di Garda - Consultour

Brenzone

mapka

Vesnička se nachází ve východní části pobřeží zvané Riviera degli Ulivi (Olivová riviéra), kde je jezero Garda dost hluboké (až 350m). Nedaleko městečka se nachází dva malé ostrůvky. Tato lokalita je tvořena dohromady 16 částmi (starobylé vesnice) rozprostírající se na úpatí Monte Baldo. Z nichž některé se nachází u jezera (Assenza, Castelletto, Marniga a Porto Magugnano) a jiné méně rušné na úpatí hor (Castello, Sommavilla) nebo přímo v horách (Prada). Rostou zde různé druhy stromů – nejhojněji olivovníky ale dále cypřiše, mandlovníky nebo třeba oleandry. Kromě flory je zde i fauna a jako kuriozita – více než tisíc druhů motýlů.

Pláže: části nacházející se u jezera (Assenza, Castelletto, Marniga a Porto Magugnano) se pyšní krásnými uměle vytvořenými plážemi obvykle ve tvaru trojúhelníku. Pláže jsou jemně oblázkové lemované většími kameny leckdy s prudším vstupem do vody (Assenza) a nejznámější z nich je Spiaggia Marniga.

Místní akce: tradiční malé italské trhy každé úterý (Castelleto), pátek (Brenzone) popřípadě každý čtvrtek (Assenza), mezinárodní regaty (Assenza), koncert hudby na lodi (Assenza, Castelleto), karneval (Brenzone), cyklistický závod, turistický závod trail dei Castei (Castelleto)

Památky ve městě: vesnička Assenza a její kostel San Nicola nebo malý ostrůvek Trimelone 350m od pevniny – častý cíl plavců a bývalý sklad zbraní po 2. sv. válce, vesnice Castelleto – náměstí Piazza dell´Olivo, San Zeno – jeden z nejstarších románských kostelů v kraji s neobvyklým půdorysem, etnografické muzeum.

Výlety do okolí: díky dobrému autobusovému spojení se dá pohodlně dostat jak na sever jezera Garda, tak do jeho jižní části. Opuštěná vesnice Campo ze 17. století (1,5km), Malcesine (8km), Jungle Adventure Park (17km, lanová dráha nabízející 5 tras různé obtížnosti pro děti již od 3 let i dospělé. Cena za vstupné se pohybuje od 8€ do 34€ v závislosti na výběru trasy nebo jejich kombinaci), Garda (20km), Bardolino (23km), Vodopády Varone (28km, jsou tvořeny podzemními prameny od jezera Tanno. Část dokonce padá do 100m hluboké propasti. Vodopád můžete obdivovat z chodníků ve skále nebo z horní jeskyně do níž se dostanete 15m dlouhým tunelem. Je to úžásná podívaná, která byla návštěvníkům zpřístupněna, jíž v roce 1874 a její krásu obdivoval císař František Josef nebo Franz Kafka. Doporučujeme přibalit pláštěnku – možno zakoupit na místě a teplejší oblečení. Vstupné pro jednotlivce: cca 6€; rodinné vstupné 2 dospělí + 2 děti: cca 22€ nebo rodinné vstupné 2 dospělí + 3 děti: 26€), Parco dell'Alto Garda Bresciano (29km), Verona (55km)

Gastronomie: místní rybí speciality – garnely a sardinky, vše s místními olivami, kaštany Baldo, místní sýry, houby monte Baldo, sýrová polenta, špagety se sardinkami, tradiční chléb de Brenzone

Sport: windsurfing, jachting, cyklistika, horská turistika (pěkná stezka vede od kostela San Nicola až k turistické chatě Telegrafo s krásnými výhledy na Alpy. Povede vás červenobílé značení, a to až do výšky 2147m a celý výlet je přibližně na 6 hodin). Pro další tipy na túry v okolí navštivte https://www.outdooractive.com/en/hikes/brenzone/hikes-in-brenzone/2510997/