Tipy na výlety - Lago di Garda - Consultour

Drena Castle:

Zřícenina hradu ležící na skále, dominantou hradu je vysoká věž z kádrového zdiva, do dnešní doby nedotčena díky opevnění. Ve středověku hradu spojoval Sarca a Cavedinské údolí. V Roce 1703 byl hrad zničen francozskými vojáky. Po důkladné rekonstrukci tehdejší Trentskou vládou, přistavěli i stěnu zvanou Ghibellina a malou kapli. Celkový komplex je vysoký 25m. Otevřeno úterý-neděle, od 10.00-18.00.

Arboreto v Arcu:

Arboreto v Arcu je částí arcivévodského parku vystaveného v roce 1872, arcivévodou Albertem Habsburským, poblíž jeho vily, tehdy bylo Arco zimním sídlem rakouského dvora. V Arboretu rostou např. duby křemeláky a jehličnany, cypřiše, sekvoje. Vstup je zdarma, otevřeno přes letní sezonu od 8.00-19.00 každý den.

Penede Castle:

Zříceninu hradu Penede obklopují kolosální skály, tyčící se nad Torbolí. Prehistorická konstrukce s hradbami, opevněné Římany. Hrad ve 12.stoletní padl do rukou Castelbarcům a později ho opět získalo Arco do svého vlastnictví. V Roce 1483 se hrad podrobil vojáky z oblasti Veneta. Nyní patří mezi známé a navštěvované památky na Gardě turisty z celé Evropy. Nabízí výjimečný výhled do krajiny nad jezerem.Městské muzeum a galerie:

Nachází se v Riva del Garda, středověká pevnost, s výhledem na jezero. Byla vystavena ve 12.století. Uvnitř se nachází sbírka maleb a dlůežitá archeologická kolekce. Obrazárna se otevírá v červenci a představuje výtvarné umění, kulturu Gardy v odbocí 15. až 20.století. Muzeum a galerie jsou otevřeny víkendy. vstupné cca 2€.Varonské vodopády:

Útvary datované do čtvrtohor. Roklina, která proniká až do hloubky 55 metrů. Celkem i s vodopádem měří 98 metrů. Vodopády lze sledovat z několika pozic, jednou z nich je jeskyně, další možnost je z 40metrové výšky. Varonské vodopády se nacházejí v národním parku, vstupné cca 5€, v letní sezoně otevřeno 9.00-19.00.Hrad Scagliera v Malcesine:

Vstupní hala hradu hostí muzeum přírodních věd, hlavně okolí Gardy a Monte Baldo. Hrad byl vystaven Lombardovci, zničen byl v roce 590 a znovu postaven. Byl deklarován za národní památku v roce 1902. V dnešní době je v prostorách hradu výstava a muzeum o Lago di Garda.Hrad v Sirmione:

pochází z 13.století, spolu s věžemi a cimbuřím, které je jeho součástí. Byl základnou pro dohled nad jezerem. Tento velkolepý hrad je celý obklopen vodou. Uvnitř se nachází atrium, starověká svatyně. V Sirmione stojí za návštěvu také nádherný přístav.Archeologické naležiště na Mount Saint Martino:

Saint Martino 850m, nad vesničkou Campi, kde je archeologické naleziště, poskládané ze zřícenin starého chrámu, svatostánku.Il Bastione:

Bašta ležící na skále v Mount Rocchetta a patřící k jednomu ze symbolů Gardy. Byl postaven před 16.stoletím, kdy Rivu obsadili Venézané. Byla zárukou bezpečí pro obyvatele vesnice. Zničen byl v roce 1703 francouzskou armádou. Pod vedením generála Vendoma. Nachází se jen několik minut pěšky od přístavu v Rivě. Bar a restaurace Bašta je otevřena denně.