Arco - Lago di Garda - Consultour

Arco

mapka
Město se nachází nad severním cípem jezera Lago di Garda v malebném údolí Sarca protkané stejnojmennou řekou a je obklopeno vinicemi a strmými útesy. Spadá pod provincii Trentino a je známé pro svou klidnou atmosféru na kterou dohlíží patroni města sv. Anna a sv. Jáchym. V dnešní době je moderním městečkem s hotely, lázněmi, restauracemi a obchody se sportovním zbožím na každém rohu.je také sídlem stále více se rozvíjejícího odvětví cestovního ruchu agroturismu: cestování za vínem či olivovým olejem atd.
  • místní akce: každoroční "rock master" šampionát ve sportovní lezení, soutěž plachetnic, cyklistický závod, karneval di Arco, hudební slavnost – týden hudby a trhy konající se každou 1. a 3. středu v měsíci.
  • památky ve městě: Turisticky nejnavštěvovanějším místem je nedaleká zřícenina hradu Castello di Arco z 12. století přístupná celoročně. Vstupné pro dospělého je 3,5€ a snížené je za 2€. Vypíná se nad městem a nabízí tak nádherný výhled na město a jezero. Na vrchol vás přivede romantická stezka s vysutou skleněnou vyhlídkou vedoucí přes veřejné sady a olivovníky na kterou navazuje jedna z naučných stezek Arboreta di Arco. Park je označován za ‘botanické muzeum‘ a to pravděpodobně i díky nejstarším Sekvojím v Evropě a jeskyni Patone které se tu nacházejí. Vstupné je zdarma. Další historické budovy najdeme v nejstarší části města. Ať už jsou to kostely (Nanebevzetí svaté Marie; Svaté Anny), fontána del Mosé, městské Casino kde je dnes knihovna, Paláce (Palazzo Marchetti, Palazzo dei Panni – nachazí se tu knihovna a muzeum, Altamar nebo Giuliani. Není bez zajímavosti, že je zde i ulice Československých legionářů, kde se nachází pomník čtyř československých odbojářů popravených rakousko-uherskou armádou v září 1918.
  • výlety do okolí: Riva del Garda (6km), vodopády Varone (7km, jsou tvořeny podzemními prameny od jezera Tanno. Část dokonce padá do 100m hluboké propasti. Vodopád můžete obdivovat z chodníků ve skále nebo z horní jeskyně do níž se dostanete 15m dlouhým člověkem vybudovaným tunelem. Je to úžásná podívaná, která byla návštěvníkům zpřístupněna, jíž v roce 1874 a její krásu obdivoval císař František Josef nebo Franz Kafka. Doporučujeme přibalit pláštěnku – možno zakoupit na místě a teplejší oblečení. Vstupné pro jednotlivce: cca 6€; rodinné vstupné 2 dospělí + 2 děti: cca 22€ nebo rodinné vstupné 2 dospělí + 3 děti: 26€)
  • jezero Garda (6km), město Torbole (7km), vrchol Monte Baldo (38km).
  • k doporučeným jídlům se řadí ravioli se slaninou, Františkánské tagliatele nebo bramborové gnocchi se slaninou a rukolou
  • cyklistika, volné lezení, paragliding, lukostřelba, plachtění, alpinismus nebo horolezectví – lezecká oblast Muro Dell'Asino (5km) je ideální pro začátečníky – horolezci mají možnost vybrat si z 45 lezeckých cest v rámci sektoru A: od 8 do 30 metrů dlouhé cesty v úrovních od 2c do 7b a sektoru B: malý park (Babywood), který funguje jako dětské hřiště s množstvím cest s velkými úchyty po vápencových skalách. Vstupné je tu zdarma a pokud vyrážíte pěšky z centra, jděte po stezce k hradu až ke kapli Chapel S Maria di Laghel a odtud pak pokračujte po červenobílé. Pokud upřednostňujete spíše umělé stěny, pak pro vás bude ideální lezecký stadion Arco Rock Master v centru města, dějiště každoročního lezeckého závodu zmíněného výše. Vstupné dospělí je cca 10€ a snížené 7€.
Vzdálenost z Dolního Dvořiště: 748 km
Vzdálenost z Mikulova: 929 km
Video:
arco 1281629 960 720   kopie riva del garda10