INFO Covid 19 - Lago di Garda - Consultour

​Aktualizace ke dni 30.9. 2022
Vstup do Itálie je z hlediska pandemie Covid-19 aktuálně bez restrikcí.
Od 1.6.2022 ke vstupu do Itálie není vyžadován EU certifikát o očkování/uzdravení/test na Covid 19.
Od 1. října 2022 zůstává povinnost nosit respirátor FFP2 pouze při návštěvě nemocničních zařízení, hospiců, léčeben pro dlouhodobě nemocné, domovů pro seniory a obdobných zařízení.
Doporučuje se nosit roušky v uzavřených prostorech s velkou koncentrací lidí.
Ověřte si aktuální podmínky v případě, že cestujete hromadnou dopravou, především letecky.

Více: https://www.mzv.cz/rome/cz/viza_a_konzularni_informace/covid19_aktualni_podminky_cestovani_do.html


​Aktualizace ke dni 1.6. 2022
POZOR: od 1. 6. 2022 ke vstupu do Itálie se nebude vyžadovat EU Certifikát o očkování/uzdravení/test na Covid 19.


​Aktualizace ke dni 3.5. 2022

Od 1.5.-31.5.2022 bude pro vstup do Itálie vyžadován pouze EU Certifikát (v digitální či papírové podobě - po ukončeném cyklu očkování či uzdravení z Covid19 nebo o negativním výsledku testu - antigenní 48h nebo PCR 72h). Od 1.5.2022 tedy už nebude třeba PLF formulář.

POZOR: Cestující mohou být namátkově vyzvání k tomu, aby postoupili test. Pokud bude test pozitivní, je nutno počítat s absolvováním povinné karantény v Itálii.

EU CERTIFIKÁT: Pro přijíždějící je povolen vstup s EU certifikátem covid-19. Certifikát může být vydán v digitální nebo papírové podobě. Musí být v italštině, angličtině, francouzštině nebo španělštině a osvědčovat jednu ze tří níže uvedených skutečností:

a) ukončení očkovacího cyklu před alespoň 14 dny ( pozor, v případě dvoudávkového schématu očkování počítáno až od druhé dávky). Itálie uznává vakcíny schválené EMA (Comirnaty - Pfizer, Spikevax - Moderna, Vaxzevria - AstraZeneca, Janssen - Johnoson & Johnson), Covishield (Serum Institute of India) v licenci AstraZeneca; R-CoVI (R-Pharm) dle licence Astra Zeneca a Covid-19 vaccine-recombinant (Fiocruz) vyrobená dle licence AstraZeneca.

b) negativní PCR nebo antigenní testy (provedené výtěrem z nosohltanu, ne ze slin atp.). Antigenní testy nesmí být starší 48hodin, PCR 72h.

c) prodělání onemocnění covid-19 v posledních 6 měsících (v tomto případě má certifikát platnost 180 dnů od prvního pozitivního testu)

POZOR: Cestující mohou být namátkově vyzváni k tomu, aby postoupili test. Pokud bude test pozitivní, je nutno počítat s absolvováním povinné karantény v Itálii.

Dále očekávejte:
- namátkové testování na přechodech a při příletu/vstupech do země - pokud pozitivní výsledek, povinná karanténa 10 dní či více, do negativního testu
- v MHD, muzeích, kinech atp. musí být roušky FFP2.

Od 1. května 2022 do 15. června 2022
je nařízeno používání respirátorů typu FFP2 ve veřejných dopravních prostředcích (letadla, trajekty, vlaky, autobusy, MHD) a při účasti na kulturních a sportovních akcích v uzavřených prostorech (kina, divadla, koncerty, kryté stadiony). Respirátor nemusí mít děti do 6 let, osoby s nemocí či handicapem znemožňujícím nošení respirátoru a při venkovních sportovních aktivitách.

Více: https://www.mzv.cz/rome/cz/viza_a_konzularni_informace/covid19_aktualni_podminky_cestovani_do.htmlAktualizace ke dni 28.03. 2022
Nouzový stav v Itálii z důvodu Covid 19 se ruší ke dni 31. března 2022. Nová schválená opatření od 1.4. 2022 a 1.5.2022:

Od 1. dubna 2022 bude nutno mít základní EU certifikát (očkování/uzdravení/negativní test – antigen 48h, PCR 72h) pro stravování uvnitř, venku již ne. Na místní MHD nebude certifikát rovněž potřeba. Nebude potřeba pro ubytování v hotelech a jiných zařízeních. Zůstává nutný na dálkovou dopravu – letadla, vlaky, lodě, dálkové autobusy (přes více než 2 regiony), rovněž povinnost používání roušek FFP2 v dopravě je zachována. Zaplnění stadionů bude možné na 100 %, ale diváci musí mít testy nebo EU certifikát za očkování/uzdravení. Zrušuje se systém rozdělení regionů do barevných zón.

Super Green Pass (EU certifikát za očkování/uzdravení) bude ještě do 30.4. vyžadován pro diskotéky, kongresy, sporty v uzavřeném prostoru, beauty centrech atp.

Od 1. května 2022 dekret ukončuje povinnost všech zelených EU certifikátů (očkování, vyléčení, negativní test) v celé Itálii a zrušuje se povinnost nošení roušek venku i v uzavřených prostorách.AKTUÁLNĚ - časté otázky a odpovědi týkající se cestování a COVID 19

PŘÍJEZD DO ITÁLIE - VSTUPNÍ PODMÍNKY:

Aktualizace ke dni 24.03. 2022

S platností od 01/02/2022 nastávají důležité změny ve vládních nařízeních, jejich přehled naleznete zde:

Ruší se karanténa pro neočkované osoby.
Očkované nebo uzdravené osoby (lhůta 180 dní) nemusí pro vstup do země absolvovat antigenní ani PCR test.
Test pro vstup do země (PCR 72 hod, nebo antigenní 48 hodin) je nadále povinný pouze pro neočkované osoby a děti od 6 do 12 let. Děti do 6 let se netestují.

Nadále platí povinnost vyplnit vstupní formulář.
Platnost očkovacího certifikátu je 6 měsíců, očkovaní 3. dávkou mají již platnost certifikátu neomezenou.
Neočkované osoby i nadále nemají přístup ke službám (tj. hotely, lanovky atd.).
Povinné je stále nošení respirátorů na lanovkách a při vstupu / výstupu.

Itálie ohlásila zrušení roušek a covidpasu od 1.5., podle posledních informací už by léto mělo být bez omezení. Čekáme na aktualizaci informací na stránkách ministerstva.16.12. 2021Všem zájemcům o příjezd do Itálie doporučujeme konzultaci dotazníku na stránkách italského ministerstva zahraničí (www.esteri.it) - odkaz v kapitole Vstup a transit níže.
Další informace - rozcestník https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html

Aktualizace ke dni 16.12.2021:
Italská vláda schválila prodloužení nouzového stavu do 31. 3. 2022.
Zároveň zpřísnila podmínky vstupu od 16/12/21 do 31/01/22:
  • VŠICHNI přijíždějící z ČS EU, tj. i očkovaní a uzdravení, se musí prokázat antigenním testem ne starším 24h nebo PCR testem ne starším než 48h. Neočkovaní musí mít test a podrobit se 5-ti denní karanténě, na jejímž konci následuje opět povinný test
  • DĚTI od 6 do 11,9 let pro vstup do Itálie musí mít test, pro využití služeb v tuto chvíli test/očkování/prodělání nemoci předklad nemusí, od 12 let již ano. Děti ve věku od 6 do 17,9 let, pokud jsou v doprovodu očkovaného/uzdraveného rodiče, který nepodléhá karanténě, rovněž do pětidenní karantény nepůjdou

7.5.2021
Časté otázky a odpovědi týkající se cestování a COVID 19.

Jak to bude s cetováním do Itálie?
Věříme, že brzy dojde ke zklidnění situace, šíření nákazy bude díky nynějším opatřením zpomalovat. Vývoj situace pečlivě monitorujeme a budeme se pečlivě řídit veškerými instrukcemi zodpovědných orgánů.

Mohu dovolenou stornovat?
Bude-li v době konání zájezdu vydán Ministerstvem zahraničních věcí ČR zákaz cestování do cílové oblasti nebo bude tato oblast uzavřená příslušnými místními úřady, má zákazník v souladu se zákonem právo na vrácení peněz.
V případě uzavření hranic ČR, IT nebo jiného tranzitního státu z důvodu nemoci Covid, bude CK Consultour vracet celou uhrazenou částku.

Mohu zájezd zrušit, když budu mít strach na dovolenou odjet?
Stornovat nyní můžete, ale vzhledem k tomu, že samotná obava z budoucího možného výskytu koronaviru (či jiné nemoci), není důvodem pro uznání bezplatného odstoupení od smlouvy, bude se k odstoupení od Smlouvy o zájezdu přistupovat dle zákona a našich Všeobecných smluvních podmínek, tedy budou aplikovány stornopoplatky.

Co kdybych odjel na dovolenou a byla tam vyhlášena karanténa?
CK by se v takovém případě řídila pokyny a rozhodnutími daných úřadů, přičemž by Vám samozřejmě poskytla nezbytnou součinnost. V případě, že v místě Vašeho pobytů bude vyhlášena karanténa, kontaktujte nás a zároveň i asistenční službu Vaší pojišťovny.

Aktuální informace o cestování:
https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html
Všichni cestující by si před cestou do Itálie měli vyplnit čestné prohlášení, viz bod 2 v tomto odkazu MZV IT:
https://www.esteri.it/mae/en/ministero/normativaonline/decreto-iorestoacasa-domande-frequenti/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia.html
Formulář pro cestu do Itálie - od 9.7. - AN (PDF, 40 KB)

Pro jakékoli Vaše další dotazy jsme tu pro Vás.
Pokud chcete sledovat aktuální vývoj v Itálii s námi, zalajkujte si naši stránku na Facebooku.